Αποτελέσματα

Κάντε κλικ στα παρακάτω links για να δείτε αναλυτικά αποτελέσματα αθλητών και ομάδων καθώς και τους τρέχοντες πίνακες αξιολόγησης:

Χωρίς μεταβολή στη θέση 1 οι ελληνικοί πίνακες αξιολόγησης του Μαρτίου

Fili TavrosΑμετάβλητη έμεινε η κατάσταση στην κορυφή στους ελληνικούς πίνακες αξιολόγησης για τον μήνα Μάρτιο, που εξέδωσε η ομοσπονδία επιτραπέζιας αντισφαίρισης. Στις δέκα ηλικιακές κατηγορίες καταγράφηκαν αρκετές αλλαγές στις τοπ 5άδες, όχι όμως και σε 1η θέση κι ενώ απέχουμε δύο μήνες από την ολοκλήρωση της αγωνιστικής περιόδου. Για την κατάταξη του Μαρτίου υπολογίστηκαν αποτελέσματα από   το Πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών-γυναικών, τα διασυλλογικά πρωταθλήματα όλων των κατηγοριών και τα αναπτυξιακά τουρνουά της Αθηνάς Μαγκουφάνας και της Φλώρινας. Βασική είδηση βέβαια, είναι η βαθμολογική βελτίωση των πρωταθλητών Ελλάδας 2017 στο απλό, δηλαδή του Τάσου Ρηνιώτη και της Χριστίνας Φίλη, οι οποίοι βρίσκονται πλέον στην 4η και την 3η θέση αντίστοιχα.

Στην κορυφή των κατηγοριών φιγουράρουν ο Κώστας Παπαγεωργίου στους άνδρες, η Οντρέ Ματενέ στις γυναίκες, ο Γιάννης Σγουρόπουλος στους Νέους άνδρες και τους νέους, η Κωνσταντίνα Παρίδη στις Νέες γυναίκες, η Ιωάννα Γερασιμάτου στις νεάνιδες, ο Γεράσιμος Χατζηλυγερούδης στους παίδες, η Βασιλική Ηλιοπούλου στις κορασίδες, ο Αλέξανδρος Μαδέσης στους παμπαίδες και η Δήμητρα Πετσίβα στις παγκορασίδες.

Τον Μάρτιο έμεινε έξω από την πρώτη 5άδα μόνο ο έφηβος Βασίλης Αντωνιάδης της Ένωσης Ποντίων Μελισσίων, που πήγε στο νούμερο 6 από το 5. Στις πρώτες 20 θέσεις γενικά, έγιναν πολλές αξιοσημείωτες αλλαγές και τις επισημαίνουμε:

Στους άνδρες  o18άχρονος Γιώργος Σταματούρος μετακινήθηκε στο νούμερο 14 (από το 17 του Φεβρουαρίου), στις γυναίκες η Φιλαρέτη Εξάρχου στο 11 (από 14), η Κωνσταντίνα Παρίδη στο 15 (από 18) και η Δήμητρα-Θωμαΐτς Τσεκούρα στο 19 (από 23). Επίσης, η Κατερίνα Φραγκάκη του Α.Ο. Αγίας Βαρβάρας μπήκε στη 10άδα των κορασίδων και είναι πια στο νούμερο 8 (από 17), η Ευαγγελία Μεραμβελλιωτάκη του Ολυμπακού πέτυχε κάτι ανάλογο στις παγκορασίδες και πήγε στο 7 (από 10), ο 9χρονος Ραφαήλ-Παναγιώτης Δήμος της Ε.Α. Βόχας βρέθηκε στο 19 των παμπαίδων (από 23), ενώ άλμα στην 20άδα έκανε η παγκορασίδα Βάια Κοκκινίδου του Σ.Ε.Α. Κοζάνης, που τον προηγούμενο μήνα ήταν στο νούμερο 81.

Οι πρώτες 5άδες στους πίνακες του Μαρτίου (με τις θέσεις των αθλητών/τριών στην αμέσως προηγούμενη έκδοση, τον Φεβρουάριο) είναι οι εξής:

ΑΝΔΡΕΣ:

1. («) Κώστας Παπαγεωργίου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2. («) Μάρκο Γέφτοβιτς (Ηρακλής Θεσσαλονίκης)

3. (4.) Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

4. (5.) Τάσος Ρηνιώτης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

5. (3.) Ρομέν Ρουίζ (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ:

1. («) Οντρέ Ματενέ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2. («) Λιου Τζούντιθ (Α.Σ.Ε.Α. Σάρισες Φλώρινας)

3. (5.) Χριστίνα Φίλη (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

4. (3.) Μόνικα Μόλναρ (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

5. (4.) Κατερίνα Τόλιου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ:

1. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2. («) Γιώργος Σταματούρος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3. (4.) Νίκος Αντωνιάδης (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

4. (5.) Στράτος Δαμιανής (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

5. (3.) Κωνσταντίνος Αγγελάκης (Α.Ο. Ταταύλα)

ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ: 

1. («) Κωνσταντίνα Παρίδη (Φοίνικας Πειραιά)

2. («) Ιωάννα Γερασιμάτου (Α.Ο. Άρης 2006)

3. (4.) Θάλεια Κορδούτη (Σάρισες Φλώρινας)

4. (3.)  Ελισάβετ Τέρπου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

5. («) Ελένη Σοφρά (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

ΝΕΟΙ:

1. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2. («) Γιώργος Σταματούρος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3. («) Στράτος Δαμιανής (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

4. («) Δημήτρης Κορδούτης (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

5. (6.) Νίκος Βλαχάκης Βασίλης (Α.Ε. Ποντίων Μελισσίων)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ:

1. («) Ιωάννα Γερασιμάτου (Α.Ο. Άρης 2006)

2. («) Ελισάβετ Τέρπου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3. («) Ελένη Σοφρά (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

4. («) Έλλη Φίσερ (Α.Ο. Άρης 2006)

5. («) Αλεξάνδρα Τουντακώβα (Π.Κ.Δ. Ταύρου)

ΠΑΙΔΕΣ:

1. («) Γεράσιμος Χατζηλυγερούδης (Α.Σ. Αετοί Πόλης)

2. («) Γιάννης Δαμιανής (Α.Σ. Αετοί Πόλης)

3. («) Γεράσιμος Πετρής (Ε.Α. Βόχας)

4. («) Αλκιβιάδης Σταματούρος (Αετοί Πόλης)

5. («) Νίκος Κορδαλής (Ε.Α. Βόχας)

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:

1. («) Βασιλική Ηλιοπούλου (Π.Α.Λ. Φοίνικες Πάτρας)

2. («) Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

3. («) Ντανιέλα Γραμματοπούλου-Χρυσοπούλου (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

4. (5.) Αθηνά Λιβιεράτου (Π.Α.Λ. Φοίνικες Πάτρας)

5. (4.) Δέσποινα Μυτακίδου (Π.Α.Λ. Φοίνικες Πάτρας)

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ:

1. («) Αλέξανδρος Μαδέσης (Α.Ο. Ηράκλειο 2001)

2. («) Κίμωνας Μήτκας (Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης)  

3. («) Ευστάθιος-Εφραίμ Μανωλόπουλος (Παράδεισος Αμαρουσίου)

4. («) Ιωσήφ Ελσάμι (Α.Σ.Ε.Α. Σάρισες Φλώρινας)

5. («) Γιώργος Κατσαπρακάκης (Παράδεισος Αμαρουσίου)

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:

1. («) Δήμητρα Πετσίβα (Ο.Ε.Α. Έδεσσας)

2. (4.) Ευγενία Καραθανάση  (Α.Ε.Κ.)

3. (2.) Φωτεινή Τράκα (Α.Ο. Διονύσου)

4. (3.) Νεφέλη Καφάτου (Ο.Ε.Α. Έδεσσας)

5. («) Χριστίνα-Δανιέλα Ντεγιρμεντζίογλου (Αετοί Πόλης)

 

* Η Χριστίνα Φίλη σε χαλαρή στιγμή σε φωτό του Βασίλη Καραουλάνη

                                              

images stiga logoimages genesislogo

images gpsports logo
images school draw2017 

 

 

 

 

Σύστημα Online Δηλώσεων

Κάντε κλικ εδώ για να μεταφερθείτε στην ver. 2 του συστήματος online δηλώσεων της Ε.Φ.Ο.Επ.Α.

Είσοδος



gpsport zeusimages genesislogo

stiga-728-looped